OSP GLEBA
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------
Start Kultura
Kultura PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 stycznia 2012 14:36

Pieśń marszowa OSP Gleba


W naszej Glebie Straż Pożarna jest

Każdy strażak to jest chłopak fest

Każdy chłopak i każda dziewczyna

Tak stworzyła się niezła drużyna


Ref.: W naszej Glebie Straż Pożarna jest

Na Jej czele stoi nasz Prezes

Do działania wciąż zachęca Nas

Choć niekiedy na to czasu brak


Starsi druhowie są już „Honorowi”

Ale za to młodzi do boju gotowi

Gdy czasem bywa, że syrena wzywa

Do strażnicy prędko, kto może przybywa


Ref. W naszej Glebie Straż Pożarna jest…


Od niedawna mamy wóz bojowy

Do wyjazdu w akcję, stoi wciąż gotowy

Chociaż leciwy, ale nadal żywy

Nasz niezawodny STAR-uszek poczciwy


Ref. W naszej Glebie Straż Pożarna jest….


Chrzest bojowy mamy już za sobą

Po pożarze lasu w naszej wsi

Każdy chętnie bierze udział w akcji

Nie zważając na własne sprawy


Ref. W naszej Glebie Straż Pożarna jest…


Do pożaru jadą, Ci nasi strażacy

Nasz STAR-uszek dziarsko, zmiata z drogi kurz

Każdy strażak w wozie, gotów jest do pracy

Bo bojówkę w drodze, na plecy wkłada już


Ref. W naszej Glebie Straż Pożarna jest…


Przyjechali, szybko wysiadają

Każdy skrzętnie wie co robić ma

Bardzo szybko węże rozwijają

I po chwili leci już woda


Ref. W naszej Glebie Straż Pożarna jest…


Tak działają nasi Ochotnicy

Których wspiera już kolejny Wójt

Bez tego wsparcia nie byłoby, tej Naszej strażnicy

I dlatego za to, wielkie dzięki Mu.


Autor: Pokora Z.

 


 

Dzień strażaka


Strażackie święto to majowy dzień

koszarówka i bojówka wtedy idą w cień

Czas założyć galowy mundur dziś

I na defiladę iść

To w Kadzidle zwykle zbiórka bywa

Orkiestra dęta do marszu nam przygrywa

Komendant gminny sprawnie musztruje Nas

Bo na defiladę czas

A gdy strażacy maszerują

Na czele sztandar wiedzie wszystkich wraz

I wszyscy w koło się wpatrują

Jak przed kościołem Kapelan wita Nas

A potem już Msza Święta uroczysta

Ksiądz Nam dziękuje i oddaje cześć

Lecz dla strażaków to sprawa oczywista

Żeby w potrzebie ludziom pomoc nieść

A po Mszy Świętej, żwawym, zwartym krokiem

Z pieśnią na ustach, idzie każdy z Nas

Na plac znajomy, gdzie byliśmy przed rokiem

Bo tam grochówka czeka już na Nas

A do grochówki jakiś mały trunek

Żeby wesoło, miło płynął czas

Starosta, Wójt i nawet sam Marszałek

W tym dniu majowym, są z Nami ”za pan brat”

A kiedy już świąteczny czas przeminie

Każdy do domu szybko wracać ma

Strażak być musi gotów na ratunek

O każdej porze nocy i każdego dnia

I tak za rokiem nowy rok przeleci

Oby szczęśliwie życzy każdy Nam

Na Nasze miejsce wchodzą Nasze dzieci

I tak się kręci ten strażacki kram

 

 

Tak być powinno, lecz wcale nie musi

Własny scenariusz życie pisze nam

Zamiast ustąpić miejsca naszym dzieciom

Bywa, że bólem odprowadzamy, Je do niebios bram.


Ostatnia zwrotka dopisana po tragicznym wydarzeniu w rodzinie autora.


Autor : Pokora Z.

Poprawiony: piątek, 27 stycznia 2012 15:03
 
Copyright © 2024 OSP GLEBA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla 1.5 themes
Joomla 1.5 themes, business web hosting.

Losowa fotka

Linki

Gmina Kadzidło
Gmina KadzidłoZSOP RP
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RPOSP Kadzidłowww.moja-ostroleka.plTygodnik Ostrołęcki

EPNET - usługi informatyczne
stat4u