OSP GLEBA
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------
Start Wydarzenia
Wydarzenia 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 stycznia 2012 11:50

W dniu 14.11.2010r. odbyło się uroczyste otwarcie Remizy Strażackiej w Kadzidle. Po uroczystej Mszy św. strażacy i zproszeni goście wraz z księdzem dziekanem przemaszerowali do Remizy. Po przemówieniach, odznaczeniach i przecięciu wstęgi nastąpiło poświęcenie budynku przez ks. dziekana Mariana Niemyjskiego. Następnie wszyscy zwiedzali nowy budynek, kierując się na strażacki poczęstunek, który był przygotowany w sali nowej remizy. W uroczystości uczestniczyli druhny i druhowie z naszej jednostki.W dniu 11.11.2010r. w kościele w Łysych odprawiona została msza św. za wszystkich zmarłych strażaków z powiatu ostrołęckiego. We mszy uczestniczyło około 30 pocztów sztandarowych i wielu strażaków z różnych jednostek OSP. Była także delegacja z naszej jednostki w składzie 5-cio osobowym.W dniu 25.10.2010r. przprowadzono lekcje pokazowe dla uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych w Glebie i w Kierzku. W ramach lekcji druhowie z naszej OSP zaprezentowali sprzęt znajdujący się na samochodzie bojowym GBA STAR 244 służący do gaszenia pożarów, sprzęt do ratownictwa medycznego, system łączności, oraz ochrony osobiste dla strażaków - ubrania specjalne używane podczas akcji. Pokaz cieszył się sporym zainteresowaniem wśród dzieci, które także wykazały się wiedzą np. podając prawidłowo numer alarmowy do straży 998. W pokazach uczestniczyli druhowie Adam Dawid, Dorota Tabaka, Tomasz Pokora i Zdzisław Pokora.W dniu 16.10.2010r. odbył się pogrzeb druha Józefa Marzewskiego z OSP Kadzidło. Druh Józef Marzewski dawniej pełnił funkcję komendanta gminnego. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyła delegacja z naszej jednostki, wielu strażaków z jednostek naszej Gminy i z jednostek sąsiednich Gmin, a także delegacja Zarządu powiatowego i PSP z Ostrołęki.W dniu 05.09.2010r. druhowie i druhny z naszej jednostki włączyli się w akcję oddania krwi, która była zorganizowana przez RCKiK przy współpracy z Kurpiowskim Klubem Krwiodawców z Gleby. Akcja odbyła się w Kadzidle przy okazji Niedzieli Kadzidlańskiej.W dniu 21.08.2010r. po dwóch tygodniach polscy strażacy powrócili z Rosji. Polacy opanowali pożary w swoim rejonie i przekazali tereny ugaszone pod kontrolę lokalnym strażakom rosyjskim. W dowód wdzięczności za pomoc w walce z żywiołem, otrzymali medale i skromne upominki od gubernatora obwodu riazańskiego. W Polsce zostali przywitani w Suwałkach przez komendanta głównego PSP, następnie rozjechali się do swoich jednostek.W dniu 20.08.2010r. w Ostrołęce odbył się pogrzeb druha Zdzisława Rmiszewskiego byłego prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Ostrołęce, a ostatnio członka Zarządu Głównego ZOSP RP. W pogrzebie uczestniczyło wiele delegacji jednostek OSP z całego powiatu w tym także z naszej OSP. Na pogrzeb przybyli przedstawiciele władz państwowych, wiceminister MSWiA, komendant główny PSP i przedstawiciele PSL, do którego należał druh Zdzisław Remiszewski.W dniu 18.08.2010r. polscy strażacy zakończyli działania bojowe przy gaszeniu pożarów lasów i torfowisk w Rosji. Polacy prowadzili działania w obwodzie riazańskim ok. 200 km. na pd-wschód od Moskwy. Powrót do kraju planowany na 21.08.2010r.W dniu 07.08.2010r. druh z naszej jednostki Tomasz Pokora, który pracuje w PSP Ostrołęka wraz z pięcioma innymi strażakami wyjechał do akcji gaszenia pożarów w Rosji. Jeden zastęp z Ostrołęki wszedł w skład całego batalionu strażackiego, który składał się z ponad 40-tu pojazdów ratowniczo-gaśniczych.W dniu 01.08.2010r. o godzinie "W" (17) zawyły syreny alarmowe na pamiątkę 66 rocznicy  wybuchu Powstania Warszawskiego. Nasza jednostka także przyłączyła się do upamiętnienia tej chwili.
W dniu 31.07.2010r. jeden z naszych druhów wstępował w związek małżeński i z tej okazji nasi druhowie przy wyjeździe do panny młodej zrobili bramę strażacką, którą był bardzo zaskoczony. Filmik link http://www.youtube.com/watch?v=RSx6yfoD7hwW dniu 03.05.2010r. druhowie z OSP Gleba brali czynny udział w uroczystości Dnia Strażaka, które rozpoczęły się zbiórką w Kadzidle, następnie przemarsz do kościoła na Mszę Świętą, a potem przejazd do Strzałk na dalszą część uroczystości (zbiórka, przemówienia, podziękowania, odznaczenia i strażacki poczęstunek).
W dniu 11.04.2010 r. w celu uczczenia pamieci wszystkich, którzy zginęli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem wraz z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, w całej Polsce zawyły syreny alarmowe. Nasza jednostka też włączyła się do tej akcji.W dniach 03-05.04.2010r. w czasie świąt wielkanocnych druhny i druhowie z OSP Gleba w mundurach galowych brali czynny udział w uroczystościach kościelnych.W dniu 25.02.2010r. odbył się pogrzeb naszej druhny Agaty Pokora, która zginęła w wypadku samochodowym. W pogrzebie uczestniczyli strażacy w mundurach z naszej jednostki i z innych jednostek z całej gminy, a także delegacja OSP Łęg Przedmiejski i delegacja PSP z Ostrołęki.
Wydarzenia - 2010 rok.

Poprawiony: wtorek, 23 stycznia 2018 18:09
 
Copyright © 2022 OSP GLEBA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla 1.5 themes
Joomla 1.5 themes, business web hosting.

Losowa fotka

Linki

Gmina Kadzidło
Gmina KadzidłoZSOP RP
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RPOSP Kadzidłowww.moja-ostroleka.plTygodnik Ostrołęckistat4u