OSP GLEBA
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------
Start Akcje
Akcje 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 stycznia 2018 17:28

 

 

Dnia 05.01.2017 - o godz.3.50 załączenie syreny alarmowej - fałszywy alarm.


Dnia 06.01.2017 r. - o godz.17.05 wyjazd alarmowy do pożaru w miejscowości Kierzek. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu okazało się, że zarzewie ognia znajduje się w drewnianym budynku mieszkalnym. W jednym z pomieszczeń w wyniku rozgrzewania przez właściciela zamarzniętych rur od wody doszło do zapalenia się drewnianej konstrukcji budynku. Po usunięciu nadpalonych elementów, pozostałość przelano wodą z szybkiego natarcia w celu dokładnego zagaszenia ognia. Do akcji wyjechało 6 strażaków.


Dnia 12.01.2017 r. - godz. 19.20 wyjazd alarmowy do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Chudek. Po przybyciu na miejsce przystąpiono do działań polegających na odcięciu dopływu powietrza do przewodu kominowego od strony pieca, poprzez zamknięcie i uszczelnienie wszystkich dróg dopływu, oraz tłumienie na dachu bydynku przy wylocie z komina. W akcji brało udział 6 strażaków.


Dnia 23.03.2017 r. - o godz. 16.30 wyjazd w miejscowości Gleba w celu zdjęcia kota z drzewa, który przesiadywał już ok. 3 dni na drzewie. Niestety kota nie udało się zdjąć ponieważ w czasie wchodzenia po drabinie na drzewo, kot wdrapywał się coraz wyżej. Widocznie było mu lepiej na drzewie.


W dniu 31.03.2017 r. o godz. 0.50 - wyjazd alarmowy do pożaru zabudowań w miejscowości Grale. Po przybyciu na miejsce pożar obejmował 3 budynki gospodarcze drewniane. W akcji już działały OSP Kadzidło - 2 zastępy, OSP Dylewo i PSP Ostrołęka. Po naszym przybyciu dojechały jeszcze OSP Lelis i OSP Wach co w pełni zaspokoiło zapotrzebowanie w dowożeniu wody z pobliskiej rzeki Szkwa. Niestety drewniana konstrukcja budynków nie pozwoliła na ich szybkie ugaszenie, ponieważ dodatkowo były wypełnione drewnem opałowym. W pełni ocalał budynek mieszkalny, który mógł także się zapalić gdyby nie działania straży. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 6 strażaków.


Dnia 18.05.2017 roku godz. 18.00 wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Gleba (dąbrowa). Pożar obejmował obszar ok. 15 arów terenu po wyciętym lesie i częściowo wdzierał się do młodego lasu. Nasza jednostka dotarła pierwsza na miejsce i szybko przystąpiła do gaszenia ognia. Następnie docierały jednostki OSP Dylewo, OSP Kadzidło i PSP Ostrołęka. Pożar całkowicie ugaszono po ok. 3 godzinach. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 7 strażaków.


Dnia 20.05.2017 roku godz. 15.30 wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Jazgarka. Tym razem obszar objęty przez pożar to ok. 1 ha. Nasza jednostka ze względu na znaczną odległośc, została zadysponowana jako siły dodatkowe w celu zwiększenia zaopatrzenia w wodę. Na miejscu działały już jednostki OSP Kadzidło, PSP Wydmusy, OSP Dylewo, a dojechały OSP Myszyniec i OSP Gleba. Do akcji wyjechał zastęp w pełnym składzie czyli 6 osób.


Dnia 21.05.2017 r. o godz. 14.35 wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Dylewo. Pożar obejmował ok. 1ha lasu. W akcji brały udział jednostki Osp Dylewo, Osp Kadzidlo, Psp Ostrołęka, Osp Gleba i samolot gaśniczy. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 5 strażaków.


Dnia 29.06.2017 r. o godz. 15.45 wyjazd alarmowy do usuwania skutków wichury, która przeszła przez naszą okolicę. Silny porwisty wiatr poprzewracał drzewa, które tarasowały drogi. Nasza akcja polegała na usunięciu powalonych drzew i zerwanych przewodów telefonicznych w miejscowościach Gleba i Jeglijowiec. Do akcji wyjechało 5 strażaków.


Dnia 07.07.2017 r. o godz. 11.45 wyjazd alarmowy do pożaru garażu w miejscowości Krobia. Po przybyciu na miejsce, w akcji działały już jednostki: OSP Kadzidło, PSP Ostrołęka, OSP Dylewo, OSP Lipniki i OSP Wach. Pożar opanowano i ugaszono. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 3 strażaków.


Dnia 22.07.2017 r. o godz. 22.25 wyjazd alarmowy dopożaru stodoły w miejscowości Golanka. Spaleniu uległa drewniana stodoła wraz ze zgromadzonym tam sprzętem i kilkoma belami siana. W akcji brało udział 5 wozów bojowych z jednostek OSP Kadzidło, OSP Dylewo, OSP Gleba oraz PSP Ostrołęka i Wydmusy. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 5 strażaków.


Dnia 30.07.2017 r. o godz. 1.35 wyjazd alarmowy do pożaru obory w miejscowości Golanka. To już drugi wyjazd w przeciągu tygodnia i praktycznie na tej samej posesji. Tym razem palił się stary budynek murowanej obory, w którym znajdowało się składowane drewno opałowe. spaleniu uległa cała więźba dachowa i częściowo składowane drewno. W akcji brało udział 5 wozów bojowych: 2 OSP Kadzidło, OSP Dylewo, PSP Ostrołęka i OSP Gleba. Z naszej jednostki wyjechało 5 strażaków.


Dnia 12.08.2017 r. o godz. 13.55 wyjazd w miejscowości Gleba w celu likwidacji gniazda szerszeni, które znajdowało się na strychu budynki mieszkalnego. Gniazdo zlikwidowano a pomieszczenie zneutralizowano.


Dnia 04.09.2017 r. o godz. 1.35 wyjazd alarmowy w miejscowości Gleba w celu usunięcia złamanego drzewa, które przewróciło się na drogę powiatową i zablokowało całą jezdnię. Drzewo zostało usunięte, a teren oczyszczono z drobnych gałęzi. Do akcji wyjechało 6 strażaków.


Dnia 25.09.2017 r. o godz. 14.15 wyjazd alarmowy do wypadku drogowego w miejscowości Gleba. Na łuku drogi powiatowej kierowca samochodu osobowego stracił panowanie i wjechał do rowu co skutkowało dachowaniem pojazdu. Pojazdem podróżowało 3 osoby. W wyniku obrażeń jedną osobę zabrano do szpitala. W akcji brały udział: OSP Gleba, OSP Kadzidło, PSP Ostrołęka, 3 karetki Pogotowia i Policja.


Dnia 01.12.2017 r. W wyniku dużych opadów mokrego śniegu doszło do łamania drzew i konarów, które tarasowały drogi, zrywały linie energetyczne i telekumunikacyjne. Zawodziła także łączność tetefoinii komórkowej, co powodowało utrudnioną łączność alarmową jednostek OSP. W wyniku zaistniałych zdarzeń druhowie z naszej jednostki wyjeżdżali 4 krotnie do usuwania skutków śnieżycy.


Dnia 06.12.2017 r. o godz. 13.30 zadysponowano naszą jednostkę do pompowania wody z przydrożnych rowów w miejscowości Chudek. W wyniku roztopów śniegu nastąpiło podtopienie kilku posesji przyległych do drogi powiatowej. Zebrana w rowach woda nie posiada odpływu i zalewa posesje i piwnice. Nasze działania polegały na przepompowaniu nadmiaru wody do oddalonego rowu odwadniającego.


Dnia 23.12.2017 r. o godz. 15.10 zadysponowano naszą jednostkę do pompowania wody w miejscowości Chudek. W wyniku roztopów śniegu nastąpiło podtopienie kilku posesji. Nasze działania polegały na przepompowaniu wody do oddalonego rowu odwadniającego. Do akcji zadysponowano także jeden zastęp JRG PSP ostrołęka. Samo przepompowywanie trwało ok. 2 godzin przy użyciu 2 pomp.


Dnia 24.12.2017 r. o godz.9.40 kolejny wyjazd do pompowania wody w miejscowości Chudek. Tym razem do pompowania wody użuto autopompy samochodowej o dużo większej wydajności. Pompowanie trwało ok. 2 godz.


Dnia 25.12.2017 r. o godz. 13.20 jeszcze jeden wyjazd do pompowania wody w Chudku. Kolejne 2 godz. pompowania wody z podtopionych posesji.

 


Wykaz druhów biorących udział w akcjach w 2017 roku.

1.  Adam Dawid             IIIIIIIIIIII

2.  Krzysztof Dawid         Z

3.  Jarosław Olk

4.  Leszek Tyc

5.  Adam Tabaka             IZI

6.  Cezary Pijanowski        IZII

7.  Henryk Gut                 IIIIII

8.  Jerzy Gut                    IIIIIIIIII

9. Zdzisław Giers

10. Diana Zawalich         I

11. Tomasz Pokora        IIIIIIIIIIIIIII

12. Zdzisław Pokora      IIIIIZIIIIIIII

13. Mariusz Suchecki    IZ

14. Przemysław Grala   IIIIIII

15. Karol Deptuła              I

16. Wojciech Gleba            Z

17. Olkowska Natalia     IIIIIIIIIII

18. Kuzia Bartłomiej       IIIZIIIII

29. Zawalich Marcin         IIZII

20. Kurzac Karolina         II

Poprawiony: wtorek, 23 stycznia 2018 18:02
 
Copyright © 2022 OSP GLEBA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla 1.5 themes
Joomla 1.5 themes, business web hosting.

Losowa fotka

Linki

Gmina Kadzidło
Gmina KadzidłoZSOP RP
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RPOSP Kadzidłowww.moja-ostroleka.plTygodnik Ostrołęckistat4u