OSP GLEBA
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------
Start Akcje
Akcje 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 stycznia 2016 09:36

 


Dnia 08.12.2015 roku godz. 00.45 - wyjazd alarmowy do pożaru budynku mieszkalnego zaadoptowanego pod działalność gospodarczą (sklep) w miejscowości Kadzidło. Po przybyciu na miejsce, pożar rozprzestrzeniał się na poddaszu. W akcji już działały jednostki OSP Kadzidło, PSP Ostrołęka i OSP Dylewo, następnie dojechała OSP Gleba i OSP Wach. Pożar został opanowany i ugaszony. Spaleniu uległo część więźby dachowej. Z nszej jednostki do akcji wyjechało 4 strażaków.


Dnia 15.10.2015 roku godz. 15.40 - wyjazd alarmowy do wypadku drogowego w miejscowości Chudek. Na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki Mercedes i Fiat Punto. W akcji brały udział: pogotowie, OSP Gleba, PSP Ostrołęka i Policja. Nasze działania polegały na odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, kierowaniu ruchem i oświetleniu miejsca zdarzenia dla pracy policji. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 4 strażaków.


Dnia 13.10.2015 roku godz. 15.05 - wyjazd alarmowy do wypadku drogowego w miejscowości Kadzidło. Kolejny wypadek na drodze Kadzidło - Jeglijowiec.  Kierująca Oplem Corsą z nieznanych przyczyn zjechała na pobocze i uderzyła w drzewa. W wyniku uderzenia pojazd przewrócił się na dach. Poszkodowaną pogotowie zabrało do szpitala. Innych poszkodowanych nie było, ponieważ jechała sama. W akcji uczestniczyły Pogotowie, OSP Kadzidło, PSP Ostrołęka, OSP Gleba i Policja. Nasze działania polegały na kierowaniu ruchem i uprzątnięcia połamanych części karoserii samochodu, oraz ściągnięciu samochodu na pobocze. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 3 strażaków.


Dnia 10.10.2015 roku godz. 10.35 - wyjazd alarmowy do wypadku drogowego w miejscowości Jeglijowiec. Na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn kierująca pojazdem zjechała na pobocze i w wyniku tego manewru straciła panowanie nad pojazdem uderzając w drzewo. W konsekwencji tego zdarzenia kierującą pojazdem i dwoje dzieci pogotowie zabrało do szpitala. W akcji brały udział jednostki OSP Kadzidło, OSP Gleba i PSP Ostrołęka. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 3 strażaków.


Dnia 04.09.2015 roku godz. 18.35 - wyjazd alarmowy do wypadku drogowego w miejscowości Gleba. Na prostym odcinku drogi z dotychczas nie ustalonych przyczyn samochód osobowy zjechał na przecieległą stronę drogi i do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku wypadku poszkodowany został kierowca, który podróżował sam. Po wydobyciu Go przez strażaków został przetransportowany karetką do szpitala. W akcji uczestniczyły jednostki OSP Gleba, OSP Kadzidło, PSP Ostrołęka, Policja i Karetka pogotowia. Z naszej jednostki do akcji wjechało 5 strażaków.


Dnia 01.09.2015 roku godz. 6.05 - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Piasecznia- Karaska. Pożar rozprzestrzeniał się w rezerwacie Karaska, w bardzo trudnym i niedostępnym terenie dla pojazdów strażackich. Na początku zbudowano linię gaśniczą o długości ok. 1 km. do rozdzielacza z węży w-75 i od rozdzielacza 2 linie gaśnicze z węży w-52 po ok. 500 m. Tak podawano wodę non-stop do godz. 16, następnie po przybyciu posiłków zbudowano 2 linię gaśniczą na podobnej długości. Obydwie linie zasilane są z oddzielnych pojazdów, a te z koleji zasilane są z innego samochodu, który cały czas jest tankowany przez, pojazdy które dowożą wodę z 3 ujęć tj. z wodociągu, ze zbiornika ppoż i z cysterny, która cały czas zasilana jest z utworzonej linii zasilającej na odcinku ok.1 km. z rzeki Omulew w miejscowości Gleba. Do tego dochodzą jeszcze zrzuty z samolotów. Akcj trwa już ponad 35 godz.


Dnia 29.08.2015 roku godz. 15.55 - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Dylewo. Do akcji gaśniczej zadysponowano 4 zastępy - OSP z Kadzidła-2 Dylewa i Gleby, oraz 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka. Pożar ugaszono po ok. 2 godzinach akcji. W wyniku pożaru spaleniu uległo ok 0.6 ha poszycia leśnego. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 4 strażaków.  
Dnia 28.08.2015 roku o godz. 19.50 wyjazd do likwidacji gniazda szerszeni w miejscowości Gleba. Gniazdo znajdowało się w budynku gospodarskim w składowanym sianie. Latające szerszenie uniemożliwiały bezpieczną pracę w tym budynku. Gniazdo zlikwidowano przy użyciu drabiny i kombinezonów ochronnych.


Dnia 22.08.2015 roku godz. 14.45 - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Kierzek. Po zlokalizowaniu pożaru, przystąpiono do gaszenia podając 3 prądy wody na palące się poszycie leśne. Pożar szybko opanowano i ugaszono dzięki szybkiej lokalizacji i sprawnej akcji strażaków z OSP Gleba i OSP Kadzidło. Spaleniu uległo ok. 0.05ha. poszycia leśnego.


Dnia 16.08.2015 roku godz. 14.45 - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Jeglijowiec. Pożar rozprzestrzeniał się w lesie pomiędzy Jeglijowcem a kolonią Góry Glebowskie. W efekcie pożaru spaleniu uległo ok. 0.7 ha. poszycia leśnego. Do akcji zadysponowano  zastępy OSP - Kadzidło, Dylewo, Gleba, Baranowo i JRG PSP Ostrołęka. Pożar opanowano i ugaszono po ok. 3 godzinach, a całkowite dogaszanie trwało do godz. 20.00


Dnia 05.08.2015 roku o godz. 20.35 wyjazd do likwidacji gniazda szerszeni w miejscowości Jeglijowiec. Gniazdo znajdowało się przy wejściu do budynku mieszkalnego. Latające owady zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców. Do akcji wyjechało 4 strażaków.


Dnia 04.08.2015 roku godz. 15.05 - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Piasecznia. Po przybyciu na miejsce okazało się, że palą się torfowiska w rezerwacie na pograniczu Piaseczni i Karaski. Pożar gaszono przy użyciu samolotów i podając wodę poprzez zmontowaną linię gaśniczą na odcinku ok. 800 m.  za pomocą motopompy pływającej z pobliskiej rzeczki Piasecznicy. Do akcji z naszej jednostki wyjechało 3 strażaków.
Dnia 31.07.2015 roku godz. 3.20 - wyjazd alarmowy do pożaru zabudowań w skansenie kurpiowskim w Kadzidle. W wyniku pożaru spaleniu uległy 3 budynki gospodarskie, które były zbudowane na wzór dawnych zagród kurpiowskich. Pożar szybko zajął te budynki, ponieważ były drewniane i kryte słomą. W akcji brało udział 12 zastępów straży pożarnej, w tym i nasz zastęp w składzie 5 osobowym.


Dnia 28.07.2015 roku o godz. 11.40 wyjazd do likwidacji gniazda os , które zlokalizowane było na poddaszu budynku mieszkalnego na jednej z posesji w miejscowości Piasecznia. Latające owady uniemożliwiały wykonywanie pracy ekipie dekarskiej, która zmieniała pokrycie dachu na tym budynku. Gniazdo Os zostało usunięte przy urzyciu drabiny i kombinezonów ochronnych. 
Dnia 25.07.2015 roku godz. 21.10 - wyjazd w miejscowości Gleba w celu usunięcia powalonych drzew po przejściu burzy z silnym wiatrem, które tarasowały drogę. Po usunięciu drzew udaliśmy się na drugie zgłoszenie do powalonego drzewa na linii energetycznej i wspólnie z energetykami usunęliśmy to drzewo. Dzięki temu został włączony prąd na tej linii. W akcji brało udział 5 strażaków.


Dnia 22.07.2015 roku godz. 9.20 - wyjazd do miejscowości Chudek w celu likwidacji gniazda szerszeni. Gniazdo umiejscowione było w budynku gospodarczym na jednej z posesji. Latające owady zagrażały bezpieczeństwu osób przebywającym w tym budynku podczas wykonywania pracy.  Do likwidacji użyto drabiny i kombinezonów ochronnych. Do akcji wyjechało 3 strażaków.


Dnia 21.07.2015 roku godz. 18.20 - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Gleba. Po zlokalizowaniu miejsca pożaru podano jeden prąd wody z szybkiego natarcia, oraz częściowo przysypano piaskiem przy użyciu łopat. W celu dokładnego dogaszenia wylano 3 zbiorniki wody. W akcji brała udział tylko nasza jednostka w składzie 4 strażaków.


Dnia 16.07.2015 roku o godz. 5.00 - wyjazd alarmowy do pożaru domu mieszkalnego w miejscowości Kadzidło. Pożar rozprzestrzeniał się na poddaszu budynku. Po przybyciu jednostek straży pożar ugaszono. W akcji uczestniczyły jednostki OSP Kadzidło, OSP Dylewo, OSP Gleba i PSP Ostrołęka. Z nszej jednostki do akcji wyjechało 4 strażaków.
Dnia 14.07.2015 roku o godz. 19.05 wyjazd do likwidacji gniazda os , które zlokalizowane było przy wejściu do budynku mieszkalnego na jednej z posesji w miejscowości Gleba. Latające osy utrudniały swobodne poruszanie sie przy wejściu do budynku. Gniazdo zlikwidowano przy użyciu drabiny i kombinezonów ochronnych.  Do akcji wyjechało 4 strażaków.


09.07.2015 roku o godz. 18.10 wyjazd alarmowy do wypadku na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Gleba - Jeglijowiec. Samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca został zabrany do szpitala. W akcji brały udział jednostki OSP Gleba, OSP Kadzidło i PSP Ostrołęka, oraz policja i karetka pogotowia. Do akcji z naszej jednostki wyjechało 4 strażaków. 
09.07.2015 roku o godz. 12.30 wyjazd do usuwania zakrzaczeń i gałęzi przy drodze gminnej w Glebie.


Dnia 09.07.2015 roku o godz. 10.30 wyjazd do likwidacji gniazda szerszeni w miejscowości Gleba.


Dnia 29.06.2015 roku o godz. 20.45 - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Siarcza Łąka. Pożar ugaszono podając 2 prądy wody. W akcji brały udział jednostki OSP Kadzidło i OSP Gleba. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 6 strażaków.


Dnia 03.06.2015 roku o godz. 7.15 - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Piasecznia. Pożar zlokalizowano i ugaszono podając 2 prądy wody. Spaleniu uległo ok. 0.7ha poszycia leśnego. W odległości ok. 1km od pierwszego pożaru, zlokalizowano drugi pożar o mniejszym zasięgu, który został także ugaszony.  W akcji brały udział jednostki OSP Kadzidło, OSP Gleba i PSP Ostrołęka. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 3 strażaków.


Dnia 17.05.2015 roku o godz. 18.05 - wyjazd alarmowy do do powalonego drzewa na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Gleba - Piasecznia. Powalone drzewo uniemożliwiało przejazd, ponieważ zatarasowało całą jezdnię. Do akcji wyjechało 6 strażaków.


Dnia 21.04.2015 roku o godz. 13.00 - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Todzia. W wniku uszkodzenia linii energetycznej średniego napięcia, nastąpiło zwarcie przewodów i to spowodowało pożar poszycia leśnego. Po przybyciu na miejsce podaliśmy 1 prąd wody w celu dogaszenia tlącego się poszycia. W wniku pożaru spaleniu uległo ok. 2 arów tego poszycia. W akcji uczestniczyły jednostki OSP Kadzidło, OSP Gleba i PSP Ostrołęka. Z naszej jednostki wyjechaliśmy w składzie 3 osobowym.


Dnia 02.04.2015 roku o godz.5.55 - wyjazd alarmowy do pożaru domu mieszkalnego w miejscowości Chudek. Po przybyciu na miejsce, okazało się że pali się stary budynek mieszkalny obecnie niezamieszkały. Przystąpiono do gaszenia ognia podając 2 prądy wody w natarciu. Po przybyciu innych jednostek podano jeszcze kolejne 2 prądy wody. pożar opanowano po około 1 godz. akcji, w której brały udział OSP Gleba, PSP Ostrołęka, OSP Dylewo i OSP Kadzidło. Z Naszej jednostki do akcji wyjechało 5 strażaków.

 

 

 

Wykaz druhów biorących udział w akcjach w 2015 roku.

1.  Adam Dawid            IIIIIIIIIIIII    

2.  Krzysztof Dawid       Z      

3.  Jarosław Olk             Z   

4.  Leszek Tyc               IZIII     

5.  Adam Tabaka          IIIIII

6.  Dorota Tabaka         

7.  Piotr Murach                 

8.  Henryk Gut               IIIIIIIIIIIIIIII 

9.  Jerzy Gut                  IIIIIZIIIIIIIIIIIII

10. Zdzisław Giers        

11. Diana Zawalich       IIIII

12. Tomasz Pokora       IIIZIIIIIIIIIIIIIIII    

13. Zdzisław Pokora     IIIIIZIIIIIIIIIIIIIIII

14. Mariusz Suchecki      ZI

15. Przemysław Grala  IIIII  

16. Karol Deptuła          IIIIII      

17. Rafał Staśkiewicz      

18. Wojciech Gleba         Z

19. Cezary Pijanowski    Z

20. Olkowska Natalia      I

21. Kuzia Bartłomiej

Poprawiony: piątek, 22 stycznia 2016 18:47
 
Copyright © 2022 OSP GLEBA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla 1.5 themes
Joomla 1.5 themes, business web hosting.

Losowa fotka

Linki

Gmina Kadzidło
Gmina KadzidłoZSOP RP
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RPOSP Kadzidłowww.moja-ostroleka.plTygodnik Ostrołęckistat4u