OSP GLEBA
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------
Start Akcje
Akcje 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 02 stycznia 2015 15:36

 

 

Akcje OSP Gleba - 2014r.

 

Dnia 20.02.2014 r. - godz. 9.30 wyjazd alarmowy do pożaru domu mieszkalnego w miejscowości Todzia. Źródło pożaru zlokalizowano w kotłowni domu. Pożar ugaszono bez konieczności podawania wody. W akcji uczestniczyły jednostki: OSP Kadzidło, PSP Ostrołęka i OSP Gleba. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 6 strażaków.

 

Dnia 19.04.2014 roku - wyjazd alarmowy do pożaru w miejscowości Kierzek. Pożar rozprzestrzeniał się na działce zabudowanej. Głównym źródłem ognia było drewno z rozbiórki starych budynków gospodarskich, składowane na w/w działce. Pożar ugaszono podając 4 prądy wody. W akcji uczestniczyły jednostki OSP Gleba, OSP Kadzidło i OSP Dylewo. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 5 strażaków.

 

Dnia 07.05.2014 roku godz. 6.20 - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Siarcza Łąka. Pożar rozprzestrzeniał się w kompleksie leśnym na obszarze ok. 1,5 ha. W akcji gaśniczej uczestniczyły jednostki : JRG PSP Ostrołęka - 2, OSP Kadzidło - 1, OSP Wach, OSP Gleba, OSP Dylewo, OSP Lelis. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 3 strażaków.

 

Dnia 24.05.2014 roku o godz. 13.40 - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w obszarze pomiędzy miejscowościami Gleba - Piasecznia - Jeglijowiec. Po dotarciu na miejsce okazało się, że jest to pożar wierzchołkowy rozprzestrzeniający się bardzo szybko z powodu silnego wiatru i bardzo trudny do opanowania. Przy pełnym zaangażowaniu i wysiłku strażaków pożar udało się powstrzymać dopiero na linii drogi powiatowej Piasecznia - Gleba. Cała akcja gaszenia trwała ok. 24 godz. a kolejne 24 godz. to systematyczne dogaszanie pojawiających się ognisk na pogorzelisku. Druhowie z naszej jednostki zmieniając się, cały czas czynnie uczestniczyli w akcji gaszenia, dozorowania i dogaszania pogorzeliska. W tym samym czasie w miejscowości Grale wybuchł inny pożar lasu o mniejszej skali. W akcji gaszenia obydwu pożarów uczestniczyło ok. 170 zastępów strażaków z kilku województw. Akcję wspomagały samoloty gaśnicze. Według najnowszych szacunków w dwóch pożarach spłonęło aż 109 hektarów lasów. Całe zakończenie akcji przyśpieszył deszcz, który spadł po ponad 48 godzinach od wybuchu pożaru. Wyrazy podziękowania wszystkim, którzy bezinteresownie nieśli pomoc szczególnie w początkowej fazie akcji.

 

Dnia 16.07.2014 roku o godz. 19.15 - wyjazd do likwidacji gniazd Os w miejscowości Gleba. Gniazda Os zlokalizowane były na strychu budynku mieszkalnego i w budynku gospodarczym. Gniazda zlikwidowano używając drabiny i kombinezonów. Do akcji wyjechało 3 strażaków.

 

Dnia 30.07.2014 roku o godz. 13.00 - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Piasecznia - Karaska. Pożar rozprzestrzeniał się w rezerwacie Karaska. Z powodu utrudnionego dostępu strażacy musieli rozwinąć linię zasilającą w wodę na odcinku 600 m, a następnie linie gaśnicze okrążając palące się poszycie leśne z dwóch stron. W akcji brało udział 17 jednostek straży, cysterna, a także 2 samoloty gaśnicze zrzucające wodę na teren objęty pożarem. Pożar ugaszono po ok. 5 godzinach.  Z naszej jednostki do akcji wyjechało 3 strażaków.

 

Dnia 28.08.2014 roku - godz. 19.30 - wyjazd alarmowy do miejscowości Kadzidło w celu poszukiwania zaginionej osoby. Po przybyciu na miejsce koncentracji sił poszukiwawczych, na podstawie wcześniej uzyskanych informacji przez naszych strażaków od mieszkańców Gleby, sprawdzono wskazane miejsce (przystanek w Aleksandrowie), w którym widziano starszą osobę i na drodze w okolicach Obierwi znaleziono zaginioną osobę, która stwierdziła, że idzie do Kadzidła. Poszukiwania zakończono, przewożąc zaginioną osobę do Kadzidła.

 

W dniu 02.09.2014 r. o godz. 12.25 wezwano naszych strażaków do miejscowości Kadzidło w celu zdjęcia kota z drzewa, który siedział tam od dwóch dni. Przestraszonego kota zdjęto przy użyciu drabiny. Wezwano naszą jednostkę dlatego, ponieważ samochód OSP Kadzidło był w naprawie i nie dysponowano w tym czasie odpowiednią drabiną.

 

Dnia 12.09.2014 roku o godz. 18.15 - wyjazd w miejscowości Gleba do usuwania gniazda szerszeni. Gniazdo zlokalizowane było na strychu budynku mieszkalnego i gnieżdżące się tam owady zagrażały bezpieczeństwu mieszkańcom tego budynku. Gniazdo zlikwidowano przy użyciu drabiny i kombinezonów przeciw szerszeniom. W akcji uczestniczyło czterech strażaków.

 

W dniu 27.09.2014 roku o godz 16.30 - wyjazd do miejscowości Kierzek w celu likwidacji gniazda Os. Po przybyciu na miejsce gniazdo zlokalizowano i usunięto używając kombinezonów ochronnych i środka trującego przeciw owadom.

 

Dnia 22.10.2014 roku o godz. 4.55 - wyjazd alarmowy do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Gleba. Po przybyciu na miejsce nasza jednostka zastała  pożar na poddaszu budynku. Natychmiast przystąpiono do akcji podając 2 prądy wody w natarciu na palący się dach i poddasze. Następnie dołączyły jeszcze jednostki OSP Kadzidło, PSP Ostrołęka i OSP Dylewo. Pożar ugaszono, ale niestety cały dach jest do wymiany, a dół do remontu po zalaniu, ponieważ w budynku nie było betonowego stropu. Z naszej jednostki w akcji brało udział 8 strażaków. POTRZEBNA PILNA POMOC DLA POSZKODOWANEJ 8-mio OSOBOWEJ RODZINY.

To była ostatnia akcja, do której wyjechaliśmy starym samochodem - STAR - 200

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

Dnia 24.11.2014roku o godz. 15.40 - wyjazd alarmowy w miejscowości Gleba w celu poszukiwania zaginionej osoby. Wspólnie z policją z Kadzidła i Baranowa w wyniku uzyskanych informacji rozpoczęto poszukiwania na terenie miejscowości Kierzek w kierunku rzeki Omulew. Po ponad godzinnej akcji odnaleziono zaginioną osobę na łąkach w Kierzku w pobliżu rzeki na wysokości miejscowości Oborczyska. W akcji brały udział OSP Gleba, OSP Kadzidło, oraz policjanci z Kadzidła i Baranowa. Z naszej jednostki w akcji brało udział 6 strażaków.

 

W dniu 25.11.2014 roku o godz. 9.30 - wyjazd alarmowy do wypadku drogowego w miejscowości Chudek. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych poszkodowane zostały 3 osoby, które przewieziono do szpitala. Kierowcę jednego pojazdu i dwie pasażerki z drugiego pojazdu. Nasze działania polegały na udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, zabezpieczenia miejsca wypadku i kierowaniu ruchem do czasu zakończenia czynności wykonywanych przez policję. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 5 strażaków.

 

Dnia 27.11.2014 roku wyjazd do miejscowości Kierzek i Gleba w celu usunięcia gałęzi, które wystawały nad drogami gminnymi i utrudniały przejazd większym pojazdom poruszającym się tymi drogami. W akcji brało udział 4 strażaków.

 

Dnia 01.12.2014 roku o godz.19.30 - wyjazd alarmowy do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Kadzidło. Po przybyciu na miejsce zdarzenia akcja była już prowadzona przez jednostki OSP Kadzidło, OSP Dylewo i PSP Ostrołęka. Nasze działania polegały na pomocy przy gaszeniu pożaru i oświetlenia miejsca zdarzenia przy użyciu masztu oświetleniowego. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 6 strażaków.

 

 

Wykaz druhów biorących udział w akcjach w 2014 roku.


1.  Adam Dawid              II  Z IIIIII


2.  Krzysztof Dawid            Z


3.  Jarosław Olk               I  Z I


4.  Leszek Tyc                  II


5.  Adam Tabaka          III Z II


6.  Dorota Tabaka


7.  Piotr Murach             IIIII


8.  Henryk Gut               IIII


9.  Jerzy Gut                  III Z IIIII


10. Zdzisław Giers        II


11. Diana Zawalich       III


12. Tomasz Pokora       IIIIIIIII


13. Zdzisław Pokora     IIII Z IIIIIIII


14. Mariusz Suchecki      I Z I


15. Przemysław Grala   III Z IIIIII


16. Karol Deptuła                I


17. Rafał Staśkiewicz      I Z


18. Wojciech Gleba           Z

Poprawiony: niedziela, 04 stycznia 2015 09:49
 
Copyright © 2022 OSP GLEBA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla 1.5 themes
Joomla 1.5 themes, business web hosting.

Losowa fotka

Linki

Gmina Kadzidło
Gmina KadzidłoZSOP RP
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RPOSP Kadzidłowww.moja-ostroleka.plTygodnik Ostrołęckistat4u