OSP GLEBA
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------
Start Akcje
WYDARZENIA 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 02 stycznia 2015 15:29

 

 

WYDARZENIA OSP Gleba - 2014 r.

 

Dnia 12.01.2014r. w Strażnicy OSP Kadzidło odbyła się kolejna akcja zbiórki krwi organizowana przez Klub HDK przy Zarządzie Gminnym ZOSP RP. Do akcji przyłączyli się także strażacy z naszej jednostki. W tym dniu swoją krew oddali druhowie z OSP Gleba: Zdzisław Giers, Tomasz Pokora, Zdzisław Pokora. Oddawanie krwi jest to szlachetny gest, który nic nie kosztuje, a znaczy bardzo wiele dla tych osób, które jej potrzebują, a nigdy nie wiadomo czy sami nie znajdziemy się w takiej potrzebie, więc jeśli jest możliwość i zdrowie pozwala to warto podzielić się cząstką siebie z innymi ludźmi. W przyszłości -zachęcamy!!!

 

Dnia 08.01.2014 roku uruchomiono system alarmowy w garażu, który jest monitorowany 24 godz. na dobę przez Agencję Ochrony "TARCZA". Dotychczas system  działał tylko lokalnie poprzez załączenie syreny świetlno-dźwiękowej, która jest zamontowana na zewnątrz garażu.

 

Dnia 07.02.2014 roku (piątek) o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Glebie odbędzie się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej  w Glebie, na którym będą omawiane sprawy dotyczące działalności i dalszego rozwoju naszej jednostki. Proszę wszystkich druhów o punktualne przybycie w mundurach galowych.

Prezes OSP Gleba:

Zdzisław Pokora

 

Dnia 24.01.2014 roku druhowie z naszej jednostki pojechali do Starachowic i Morawicy w celu wstępnego obejrzenia samochodów pożarniczych, aby można było dokonać wyboru danego typu pojazdu planowanego do zakupu w tym roku. Druhowie obejrzeli 2 typy pojazdów tj: STAR-MAN 266 z napędem 6x6 i MAN z napędem 4x4. Teraz trzeba porównać te pojazdy pod względem przydatności dla naszej jednostki i dokonać stosownego wyboru. Konsultacje w toku.

 

Dnia 07.02.2014 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Gleba  Na zebranie przybyło 21 druhów w mundurach galowych, co znacznie podkreśliło wizerunek tego spotkania. W zebraniu uczestniczyli także zaproszeni goście: pan Stanisław Kubeł - Starosta ostrołęcki, pan Dariusz Łukaszewski - Wójt Gminy kadzidło, ks. kan. Ryszard Kłosiński - Kapelan strażaków, dh. Michał Kaczyński - Prezes ZOG ZOSP RP, dh. Stanisław Kur - Przew. Rady Gminy, dh. Zdzisław Parzych - Komendant gminny i dh. Stanisław Gadomski - Honorowy Prezes ZOG ZOSP RP. Po sprawozdaniu z działalności, sprawozdaniu finansowym i sprawozdaniu Komisji Rewizyjnej za rok 2013 jednogłośnie udzielono absolutorium dla Zarządu OSP. Podczas zebrania podjęto uchwałę w sprawie pozyskania środków na zakup używanego średniego samochodu pożarniczego w I półroczu tego roku. Drugą pilną sprawą jest naprawa lub modernizacja dachu na budynku remizy. Po części oficjalnej odbył się strażacki poczęstunek dla wszystkich uczestników zebrania.

 

Dnia 26.02.2014 roku w naszej remizie zainstalowano urządzenie, dzięki któremu każdy ze strażaków zostanie powiadomiony SMS-em o danym zdarzeniu, co znacznie przyśpieszy szybkość reakcji wszystkich strażaków. Teraz jednocześnie z włączeniem syreny rozsyłane są SMS-y do wszystkich strażaków, którzy są uprawnieni do wyjazdów do akcji. Koszt instalacji urządzenia pokrył Urząd Gminy. Dziękujemy!

 

Zapraszamy wszystkich strażaków z OSP Gleba do udziału w uroczytościach kościelnych  w dniach 19 i 20 kwietnia związanych z Świętem Zmartwychwstania Pana Jezusa. W Wielką Sobotę - czuwanie przy grobie od godz.16.20 do 19.00, a w niedzielę udział we Mszy Św. połączonej z procesja o godz. 6.00.

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia, wszelkiego dobra, pomyślności i radości dla wszystkich strażaków i gości odwiedzających naszą stronę życzy prezes Zdzisław Pokora.

 

Dnia 03.05.2014 roku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka dla jednostek OSP z Gminy Kadzidło. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką przy remizie OSP w Kadzidle, Przemarsz pododdziału do kościoła na Mszę św. połączoną z akademią, którą przygotowała młodzież z okazji święta Konstytucji 3-maja. Po Mszy św. warta honorowa wystawiona przez strażaków przy figurze św. Jana Pawła II i apel jasnogórski. Po zakończeniu uroczystości w kościele przemarsz pododdziału do remizy na strażacki poczęstunek przy ognisku. Diękujemy wszystkim druhnom i druhom za udział w uroczystości.

 

13.06.2014 r. - do naszej strażnicy przyszły dzieci z pobliskiej szkoły w ramach lekcji edukacyjnej na temat pożarnictwa. W czasie oglądania sprzętu zadawano dzieciom różne pytania o sprzęcie i bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Jak na dzieci w klasach I-III to można przyznac, że wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństawa p-poż. Wśród dzieci można było wyczuć duże zainteresowanie strażą pożarną i chęć zostania w przyszłości strażakiem. Na zakończenie dzieci otrzymały przygotowane przez druhnę Dianę arkusze z rysunkiem samochodu strażackiego do pokolorowania, a od prezesa OSP za dobre sprawowanie się każdy otrzymał lizaka z uśmiechem.

 

Dnia 13.06.2014 roku został przywieziony z Warszawy sztandar dla naszej jednostki, który został ufundowany przez komitet ufundowania sztandaruna czele z p. wójtem Dariuszem Łukaszewskim.

 

Dnia 01.07.2014 roku przybył nowy sprzęt. Dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie, nasza jednostka zakupiła nowy sprzęt i mundury bojowe za sumę ok. 10 tys. złotych.  Mamy nadzieję, że ten sprzęt będzie dobrze służył strażakom w czasie działań ratowniczych, a także będzie chronił ich przed niebezpieczeństwem. Serdecznie dziękujemy.

 

Dnia 06.07,2014 roku w Kadzidle odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z rejonu 4 gmin kurpiowskich: Baranowo, Kadzidło, Lelis i Łyse. W klsyfikacji gminnej drużyna OSP Gleba zajęła 2 miejsce z wynikiem 118 pkt tuż za drużyną z Kadzidła 115 pkt.

 

W dniach 14 - 17 .07.1014 roku częśc strażaków z naszej jednostki pozytywnie odpowiedziała na apel prezesa o pomoc w odnowieniu kaplicy Miłosierdzia Bożego w Glebie, w myśl znanego hasła " Bogu Na Chwałę Ludziom na Pożytek "  czynnie uczestnicząc w pracach przy malowaniu, a następnie przy sprzątaniu. Serdeczne podziękowania dla tych strażaków, którzy się włączyli w ten czyn społeczny.

 

W dniu 01.08.2014r. o godzinie "W" (17.00) w całej Polsce zawyły syreny alarmowe na pamiątkę 70 rocznicy  wybuchu Powstania Warszawskiego. Nasza jednostka jak co roku, także przyłączyła się do upamiętnienia tego wydarzeniai.

 

Dnia 07.08.2014 roku Urząd Gminy w Kadzidle ogłosił przetarg na zakup samochodu strażackiego dla OSP Gleba. Planowany zakup nastąpi w ciągu 90 dni od rozstrzygnięcia przetargu.

 

Dnia 18.08.2014 roku rozstrzygnięto przetarg na zakup samochodu pożarniczego dla OSP Gleba. Do przetargu przystąpiły dwie firmy zajmujące się montażem samochodów pożarniczych. W wyniku złożonych ofert zgodnie ze specyfikacją zamawiającego, przetarg wygrała firma ERGAŚ z Łochowa, ponieważ przedstawiła niższą cenę zakupu. Planowany termin realizacji zamówienia druga połowa października.

 

Dnia 12.09.2014 roku przy naszym garażu postawiliśmy kapliczkę Św. Floriana, którą wyrzeźbił znany artysta ludowy Stanisław Bacławski z Czarni Kadzidlańskiej. Kapliczka Św. Floriana, jak wiele innych kapliczek posadowionych w okolcznych wioskach gminy Kadzidło, została zakupiona przez urząd gminy. Serdeczne podziękowania dla p. wójta Dariusza Łukaszweskiego, za chęć wspierania takich przedsięwzięć, które kultywują ducha kultury kurpiowskiej.

 

Dnia 22.10.2014 roku wybuchł pożar w budynku mieszkalnym u p. Kitów. W wyniku pożaru spaleniu uległo poddasze, a w czasie działań gaśniczych został zalany parter budynku, ponieważ nie było stropu betonowego. Po podjęciu decyzji o rozbiórce dachu nasi druhowie czynnie włączyli się do prac rozbiórkowych.

 

W dniu 29.10.2014 r. został zawieziony nasz sprzęt strażacki do firmy Ergaś w Łochowie w celu dokładnego montażu na nowym samochodzie, który jest montowany przez tą firmę dla naszej jednostki. Odbiór samochodu jest planowany na dzień 05.11.2014 r.

 

Dnia 08.11.2014 roku w Glebie od godz.11.40 rozpocznie się uroczystość przekazania i poświęcenia samochodu strażackiego, przekazania i poświęcenia sztandaru z okazji 50 lecia istnienia jednostki OSP Gleba oraz poświęcenia kapliczki Św. Floriana, która stoi przy naszym strażackim garażu. Całą uroczystość poprzedzi msza św. która rozpocznie się o godz. 12.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Glebie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gleby.

 

Dnia 06.11.2014r. do naszej jednostki przyjechał nowonabyty samochód pożarniczy STAR-MAN 266. Zabudowę pożarniczą wykonała firma ERGAŚ  z Łochowa. Jest to pojazd z silnkiem o mocy 220 KM, z 6 biegową skrzynią biegów szosowych i 6 terenowych, z napędem 6x6 z możliwością blokady tylnich mostów. Jest to jeden z lepszych pojazdów do poruszania się w trudnych warunkach terenowych.

 

Dnia 08.11.2014 roku odbyła się zapowiadana wcześniej uroczystość z okazji przekazania i poświęcenia samochodu, przekazania i poświęcenia sztandaru oraz poświęcenia figury Św. Floriana przy strażackim garażu. Diękujemy wszystkim strażakom z całej gminy i zaproszonym gościom za liczne przybycie na tą uroczystość.

 

Dnia 11.11.2014 roku po raz pierwszy nasz poczet sztandarowy w składzie: Tomasz Pokora-sztandarowy, Adam Dawid-asysta, Krzysztof Dawid-asysta, brał udział w uroczystej Mszy św. połączonej z akademią przygotowaną przez uczniów z Kadzidlańskich szkół z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości.

 

W dniu 22.12.2014 roku odbyło się wspólne spotkanie wigilijne strażaków z OSP Gleba i pań z nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich. Na spotkanie przybyli także proboszcz parafii ks. Ryszard Kłosiński, wójt gminy Dariusz Łukaszewski z żoną, komendant gminny druh Zdzisław Parzych z żoną i pani dyrektor szkoły podstawowej w Glebie Ewa Płoska z mężem. Po odśpiewaniu kolędy i przeczytaniu fragmentu ewangelii o Bożym Narodzeniu wszyscy przełamali się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia. Spotkanie odbyło się w miłej, przyjaznej atmosferze.

Poprawiony: wtorek, 23 stycznia 2018 18:09
 
Copyright © 2022 OSP GLEBA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla 1.5 themes
Joomla 1.5 themes, business web hosting.

Losowa fotka

Linki

Gmina Kadzidło
Gmina KadzidłoZSOP RP
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RPOSP Kadzidłowww.moja-ostroleka.plTygodnik Ostrołęckistat4u