OSP GLEBA
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------
Start Akcje
Akcje 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 05 stycznia 2014 13:07

Dnia 04.04.2013 roku - OSP Gleba wyjeżdżała trzykrotnie do połamanych drzew z powodu intensywnych opadów śniegu. Połamane drzewa tarasowały drogi powiatowe: Gleba - Jeglijowiec, Gleba - Chudek i Gleba - Kierzek. W Chudku wyciągano także samochód, który wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Ogółem w 3 - ech wyjazdach uczestniczyło 3 razy po 6 strażaków.


Dnia 22.04.2013 roku - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Chudek. Pożar zlokalizowano i ugaszono podając 2 prądy wody. Spaleniu uległo ok. 0,05 - 0,10 ha poszycia leśnego w lesie prywatnym. W akcji uczestniczyła jednostka OSP Gleba w składzie 4 strażaków.


Dnia 10.05.2013 roku - wyjazd do miejscowości Chudek w celu udrożnienia zatkanego przepustu drogowego. Przepust zlokalizowano i udrożniono przy pomocy bosaka i łopat, następnie przepłukano wodą pod ciśnieniem. W akcji uczestniczyło 3 strażaków.


Dnia 18.05.2013 roku  o godz. 12,35 - wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Piasecznia. Pożar zlokalizowano i ugaszono podając 4 prądy wody. Spaleniu uległo ok. 0,5 ha poszycia leśnego. W akcji uczestniczyły jednostki OSP Gleba, OSP Dylewo, PSP Ostrołęka i OSP Kadzidło. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 6 strażaków.


Dnia 09.06.2013 roku o godz. 12,45 wyjazd alarmowy do miejscowości Strzałki. Zgłoszenie - pożar budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce okazało się silne zadymienie mieszkania z powodu spalenia się przygotowywanej potrawy na patelni co spowodowało zatrucie mieszkańca tego budynku. Działania polegały na wyniesieniu poszkodowanego na zewnątrz i udzielenie pierwszej pomocy oraz przewietrzeniu mieszkania. W akcji uczestniczyły jednostki : OSP Kadzidło,  OSP Gleba i PSP Ostrołęka. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 6 strażaków.


Dnia 25.06.2013 roku po przejściu ulewnego deszczu, wyjazd do wypompowywania wody z zalanej piwnicy w jednym z domów mieszkalnych w miejscowości Gleba. Do akcji wyjechało 5 strażaków.


Dnia 28.06.2013 r. - o godz. 20.05 wezwanie do wyjazdu w celu poszukiwania zaginionego dziecka w miejscowości Kuczyńskie. Po kilku minutach w czasie wyjazdu do akcji alarm odwołano z MSK, ponieważ dziecko się odnalazło. Do akcji wyjeżdżało 6 strażaków.


Dnia 23.07.2013 roku - wyjazd alarmowy do pożaru w miejscowości Gleba. Pożar rozprzestrzeniał się na drodze torfowej przebiegającej przez łąki w terenie nie dostępnym dla pojazdów gaśniczych. W celu ugaszenia pożaru zadysponowano 3 jednostki OSP Gleba, OSP Kadzidło i OSP Baranowo. W trakcie działań gaśniczych rozwinięto linię zasilającą w wodę na odcinku ok. 700 m. Z uwagi na porę nocną po wstępnym przygaszeniu pożaru działania zakończono. Następnego dnia wznowiono działania gaśnicze, w których uczestniczyły 4 zastępy strażaków, tj: JRG PSP Ostrołęka, OSP Kadzidło, OSP Wach i OSP Gleba. Po gruntownym przelaniu wodą i przekopaniu pogorzeliska pożar ugaszono i działania zakończono.


Dnia 26.07.2013 r. - o godz. 18.35 wyjazd alarmowy do pożaru lasu w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Gleba i Jeglijowiec. Pożar zlokalizowano i ugaszono podając 2 prądy wody. W akcji uczestniczyły jednostki OSP Gleba i OSP Kadzidło. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 6 strażaków.


Dnia 09.08.2013 roku - o godz.18.35 wyjazd alarmowy do pożaru stodoły w miejscowości Kierzek. Pożar powstał po uderzeniu pioruna, ale dzięki szybkiej reakcji domowników i sąsiadów pożar przygaszono w zarodku. Po przybyciu straży dogaszono tlące się siano i nadpaloną więźbę dachową. Do akcji przyjechały jednostki OSP Gleba, OSP Wach, OSP Kadzidło, OSP Dylewo i JRG PSP Ostrołęka. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 6 strażaków.


Dnia 24.08.2013 roku - wyjazd do likwidacji gniazda os w miejscowości Gleba. Gniazda zlokalizowane były na strychu budynku inwentarskiego, a owady zagrażały mieszkańcom posesji. Gniazda wraz z owadami usunięto i zlikwidowano. Do akcji wyjechało 4 strażaków.


Dnia 17.09.2013 roku - o godz. 17.30 wyjazd alarmowy do miejscowości Chudek w celu likwidacji gniazda szerszeni, które zlokalizowane było w budynku mieszkalnym pod podłogą. Po wycięciu otworu gniazdo i owady zlikwidowano. W akcji brało udział 5 strażaków.Dnia 21.09.2013 roku - o godz. 14.20 wyjazd do miejscowości Chudek w celu likwidacji gniazda szerszeni. Gniazdo było usytuowane za podbitką przy domu mieszkalnym. Po częściowym demontażu podbitki gniazdo zlikwidowano, następnie podbitkę przywrócono do stanu pierwotnego. Do akcji wyjechało 4 strażaków.


Dnia 27.09.2013 roku - godz. 12.40 wyjazd alarmowy do pożaru w miejscowości Piasecznia. Pożar zlokalizowany był w barakowozie, który stał w lesie przy jednym z gospodarstw i służył myśliwym podczas polowań. Pożar ugaszono podając 1 prąd wody. W akcji uczestniczyły jednostki: OSP Kadzidło, OSP Gleba i JRG PSP Ostrołęka. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 4 strażaków.


Dnia 28.12.2013 roku  - godz. 13.40 wyjazd alarmowy do pożaru w miejscowości Kierzek. Ogień obejmował teren niedostępny dla wozów bojowych na łąkach nad rzeką Omulew, dlatego spory odcinek drogi strażacy musieli pokonać pieszo, żeby ugasić ogień.  Paliły się suche trawy i trzciny, które są siedliskiem rzadkich gatunków ptaków.  Po mimo licznych apeli o nie wypalanie traw, nadal zdarzają się takie bezmyślne zdarzenia, które niszczą przyrodę i naciągają gminy na niepotrzebne koszty związane z akcją strażaków. Gdyby obciążyć kosztami akcji tego, który podpalił, to drugim razem głęboko by się zastanowił zanim wyciągnął by zapałki z kieszeni. W akcji brały udział jednostki OSP Gleba, OSP Baranowo i OSP Bakuła. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 6 strażaków.

Wykaz druhów biorących udział w akcjach w 2013 roku.

1.  Adam Dawid             IIIZIIII  

2.  Krzysztof Dawid       Z     

3.  Jarosław Olk              ZII  

4.  Leszek Tyc              III     

5.  Adam Tabaka          IIIIIIZIIII

6.  Dorota Tabaka         

7.  Piotr Murach            IIIIII      

8.  Henryk Gut              IIIIIIIIIIII  

9.  Jerzy Gut                  I

10. Zdzisław Giers       IIIIIIIII         

11. Diana Zawalich

12. Tomasz Pokora     IIIIIZIIIIIIII     

13. Zdzisław Pokora   IIIIIIZIIIIIIII 

14. Mariusz Suchecki  Z      

15. Przemysław Grala  IIIIIIII   

16. Karol Deptuła         IIIIIII

17. Rafał Staśkiewicz   I

Poprawiony: wtorek, 23 stycznia 2018 18:04
 
Copyright © 2022 OSP GLEBA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla 1.5 themes
Joomla 1.5 themes, business web hosting.

Losowa fotka

Linki

Gmina Kadzidło
Gmina KadzidłoZSOP RP
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RPOSP Kadzidłowww.moja-ostroleka.plTygodnik Ostrołęckistat4u