OSP GLEBA
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------
Start Akcje
Wydarzenia 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 05 stycznia 2014 13:01


W dniu 01.02.2013 roku o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Glebie odbędzie się zebranie sprawozdawcze OSP Gleba. Zapraszamy wszystkich druhów do uczestnictwa w zebraniu - w mundurach galowych.


Zgodnie z zapowiedzią w dniu 01.02.2013 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Gleba. W zebraniu uczestniczyło 16 druhów z OSP Gleba i 4 gości z Kadzidła - Wójt Gminy p. Dariusz Łukaszewski, Przewodniczący Rady Gminy p. Jacek Płoski, Prezes ZG ZOSP RP w Kadzidle dh. Michał Kaczyński i Prezes Honorowy ZG ZOSP RP w Kadzidle dh. Stanisław Gadomski. Podczas zebrania prezes OSP Gleba Zdzisław Pokora przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2012. Na wniosek Komisji Rewizyjnej Zarząd OSP otrzymał absolutorium od członków zgromadzonych na walnym zebraniu. Podjęto także Uchwałę o działalności organizacyjno-programowej na rok 2013. Zdjęcia w galerii.


Dnia 22.02.2013 roku (piątak) o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w Glebie odbędzie się Msza Św. z okazji pożegnania Ks. Proboszcza i zarazem kapelana strażaków  Mariana Niemyjskiego, który odchodzi na emeryturę. Bardzo proszę wszystkich druhów z jednostki OSP Gleba, o przybycie na tą uroczystość w mundurach galowych. Prezes OSP Gleba.


Zgodnie z zapowiedzią w dniu 22.02.2013 roku w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w Glebie odbyło się pożegnanie Ks. Proboszcza i kapelana strażaków Mariana Niemyjskiego, który odchodzi na emeryturę. Po odprawionej Mszy Św. najpierw pożegnały ks. proboszcza dzieci z naszej miejscowości, a następnie słowo pożegnalne w imieniu całej społeczności, a także druhen i druhów z OSP Gleba wygłosił prezes OSP Gleba Zdzisław Pokora - tekst przemówienia:

Czcigodny Księże Proboszczu i kapelanie strażaków!

Rozstania są trudne, kiedy nadchodzi chwila pożegnania z osobą bliską. Smutek, jaki dziś odczuwamy, dowodzi, że jesteś Księże Dziekanie naprawdę kimś wyjątkowym. Patrząc wstecz na 14 lat Twojej posługi wśród nas, dostrzegamy, jak wielką wartość mają słowa: „Żyj tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie”. Księże Proboszczu ślady Twojej pracy dostrzegamy wokół, po prostu nie da się ich nie zauważyć, a ślady Twojej działalności duszpasterskiej tkwią w naszych sercach. Starałeś się być tam, gdzie byłeś potrzebny. Sam tego doświadczyłem, kiedy 3 lata temu moja rodzina przeżywała tragedię, starałeś się nas pocieszyć. Dziękujemy Ci za tą kaplicę, w której spotykamy się na modlitwie w każdą niedzielę i święta. Powstała ona na tym miejscu na pewno z woli Bożej, ale także i tylko dzięki Twojemu zaangażowaniu i dlatego  zawsze będzie nam Ciebie przypominać. Kiedy przybywałeś do naszej parafii, słychać było głosy, że przychodzi ksiądz budowniczy, ale w najśmielszych wyobrażeniach nikt nie spodziewał się tego, czego dokonałeś przez te niespełna 14 lat. Kiedy ogłaszałeś swoje kolejne zamiary, wydawały się niemożliwe do zrealizowania, a jednak niemożliwe stawały się możliwe. To dzięki Twojej pracy i pomysłom, Kadzidlańska świątynia i jej otoczenie przeszły skok cywilizacyjny o kilkadziesiąt lat do przodu. Jesteśmy przekonani, że zapiszesz się złotymi zgłoskami w historii parafii Kadzidło. Za to wszystko serdecznie dziękujemy. Dziś przypadło mojej osobie pożegnać Cię jako proboszcza w imieniu całej naszej społeczności, ale także jako kapelana strażaków w imieniu druhen i druhów z jednostki OSP Gleba. Wszyscy razem życzymy Ci wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i wszelkich łask Bożych w nowym miejscu Twojego pobytu. Mamy nadzieję, że i Ty o nas nie zapomnisz i będziesz nas odwiedzał. Już teraz serdecznie zapraszamy. Jako dowód wdzięczności przyjmij od nas ten skromny upominek. Szczęść Boże księże Prałacie!


Dnia 16.03.2013r. w Strażnicy OSP Kadzidło odbyła się kolejna akcja zbiórki krwi organizowana przez Klub HDK przy Zarządzie Gminnym ZOSP RP. Do akcji przyłączyli się także strażacy z naszej jednostki. W tym dniu swoją krew oddali druhowie z OSP Gleba: Zdzisław Giers, Cezary Pijanowski, Zdzisław Pokora. Oddawanie krwi jest to szlachetny gest, który nic nie kosztuje, a znaczy bardzo wiele dla tych osób, które jej potrzebują, a nigdy nie wiadomo czy sami nie znajdziemy się w takiej potrzebie, więc jeśli jest możliwość i zdrowie pozwala to warto podzielić się cząstką siebie z innymi ludźmi. Zachęcamy!!!


Zapraszamy wszystkich strażaków do wzięcia udziału w uroczystościach kościelnych związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. W wielką sobotę zapraszamy  strażaków z OSP Gleba w godz. 18.00 - 21.00 do udziału w adoracji grobu Jezusa Chrystusa, a w niedzielę do udziału we Mszy Św. rezurekcyjnej połączonej z procesją.


Dnia 27.03.2013 r. w naszej jednostce odbyła się inspekcja przeprowadzona przez inspektorów z PSP w Ostrołęce. Kontrola ma na celu sprawdzenie gotowości bojowej danej jednostki, a także aktualizację spisu posiadanego sprzętu i wyposażenia. W tym roku kontrola wypadła pomyślnie, a na sygnał syreny alarmowej do wyjazdu przybyło 10-ciu strażaków.


Serdeczne podziękowania dla strażaków z OSP Gleba, którzy czynnie uczestniczyli w sobotę i w niedzielę  w uroczystościach kościelnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi.


W dniach 12 - 14. 04.2013 roku w Kadzidle odbyło się szkolenie Dowódców OSP z gminy Kadzidło i gminy Troszyn. Tydzień wcześniej podobne szkolenie strażaków z gminy Kadzidło i gminy Troszyn z Ratownictwa Technicznego odbyło się w Troszynie. Z naszej jednostki we wspomnianych szkoleniach uczestniczyło 4 strażaków. Zdjęcia z Kadzidła w galerii.


Dnia 28.04.2013 r. w Piaseczni odbyła się uroczystość Dnia Strażaka połączona z otwarciem wyremontowanej Świetlicy wiejskiej wraz z pomieszczeniem Remizy Strażackiej. Uroczystość poprzedziła Msza Św. w której uczestniczyli zaproszeni goście, strażacy z całej gminy i społeczność wsi Piasecznia. Po mszy ks. kan. Ryszard Kłosiński dokonał poświęcenia nowego budynku, następnie odbyło się wręczenie medali i odznaczeń zasłużonym strażakom. Na koniec wszyscy udali się na poczęstunek, całą uroczystość uświetniała kapela strażacka z Kadzidła.


Dnia 30.05.2013 r. - Święto Boże Ciało - serdeczne podziękowania dla strażaków z OSP Gleba. którzy uczestniczyli w Mszy Św. połączonej z procesją do 4 ołtarzy przygotowanych na ulicach Kadzidła.


Dnia 16.06.2013 roku w Łysych odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach startowało 17 drużyn z 4 gmin. Z gminy Kadzidło startowały OSP Kadzidło, OSP Dylewo, OSP Wach i OSP Gleba. W klasyfikacji gminnej OSP Gleba zajęła I miejsce z wynikiem 112pkt. wyprzedzając OSP Kadzidło II miejsce 133 pkt, a OSP Dylewo i OSP Wach nie ukończyły tzw. bojówki. W klasyfikacji ogólnej OSP Gleba zajęła III miejsce za OSP Lelis 111pkt, i OSP Ostrołęka 111,4pkt. Tak więc OSP Gleba przegrała tylko o jedną sekundę z drużynami, które startowały na pompach o większej wydajności i zajęły I  i II miejsce. Gratulacje!!!


Dnia 23.06.2013 roku w Ostrołęce odbyły się powiatowe zawody sportowo - pożarnicze, w których startowało 17 drużyn męskich, 2 drużyny żeńskie i 1 drużyna młodzieżowa. W klasyfikacji drużyn męskich zwyciężyła drużyna OSP Ostrołęka - 110,4 pkt, drugie miejsce OSP Gleba - 110,6 pkt, trzecia była OSP Troszyn - 112 pkt, a czwarta OSP Kadzidło - 114p pkt. Jest to historyczne wydarzenie dla OSP Gleba, ponieważ po raz pierwszy drużyna zajęła tak wysokie miejsce w zawodach pożarniczych. Gratulacje!


Dnia 28.06.2013 r. awaria selektywnego alarmowania - brak załączania syreny alarmowej przez MSK. Uszkodzenie zgłoszono do serwisu w Olsztynie.


Dnia 06.07.2013 r. - usunięto awarię selektywnego alarmowania. Urządzenie działa prawidłowo.


W dniu 01.08.2013r. o godzinie "W" (17.00) zawyły syreny alarmowe na pamiątkę 69 rocznicy  wybuchu Powstania Warszawskiego. Nasza jednostka także przyłączyła się do upamiętnienia tej chwili.


Zarząd Oddziału Powiatowego                                                                                           Ostrołęka dnia  08.10.2013r.


Dnia 20.11.2013 roku do OSP Gleba doszło pismo z MON-u z Warszawy informujące o przyznaniu i nieodpłatnym przekazaniu dla naszej jednostki samochodu pożarniczego GBA 2,5/16 STAR 244 L . Z dokumentów wynika, że w/w samochód można będzie odebrać w jednostce wojskowej w Wejherowie. Obecnie trwają uzgodnienia mające na celu przekazanie i odbiór w/w samochodu.


Dnia 29.11.2013 roku druhowie z naszej jednostki pojechali do Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Strzepczu koło Wejherowa w celu przyprowadzenia przekazanego przez MON dla naszej jednostki samochodu pożarniczego STAR 244L. rocznik 1984. Po wstępnych oględzinach podjęto decyzję o przyjęciu w/w samochodu. Sporządzono odpowiednie dokumenty przekazania i wyruszono w/w pojazdem w drogę powrotną. Po przejechaniu kilku kilometrów okazało się, że w pojeździe jest usterka wykluczająca dalszą jazdę. Podjęto decyzję o zawróceniu do miejsca przekazania. Na miejscu okazało się, że pojazd już formalnie nie ma tam powrotu. Powiedziano nam, że możemy zabrać go na lawecie lub pozbyć się na miejscu na rzecz pobliskiej jednostki OSP. Rozważyliśmy różne warianty i postanowiliśmy przekazać samochód do pobliskiej jednostki OSP Pieski, ponieważ koszt transportu i naprawy przekroczył by ponad połowę jego wartości. Samochód, który obecnie posiadamy jest w podobnym stanie technicznym, więc nie miało by sensu dokładanie pieniędzy do innego samochodu o podobnej klasie. Jedynym sensownym posunięciem było przyprowadzenie go na kołach, które się nie powiodło.


Dnia 21.12.2013 roku o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Glebie rozpoczęło się wigilijne spotkanie druhów OSP Gleba. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: ks. kan. Ryszard Kłosiński - proboszcz, ks. wikariusz Tomasz Grala, wójt gminy - Dariusz Łukaszewski z rodziną, przewodniczący R.G. - Jacek Płoski, dyrektor szkoły podstawowej w Glebie - Ewa Balcerczyk. Na spotkanie przybyło także dwóch członków Honorowych OSP Gleba, którzy są jednymi z pierwszych założycieli naszej OSP. Po przywitaniu wszystkich uczestników spotkania przez prezesa OSP, krótkie słowo i życzenia przekazał wójt gminy i przewodniczący R.G., a następnie ks. proboszcz. Po odczytaniu przez ks. wikariusza fragmentu ewangelii o Bożym Narodzeniu wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę "W śród nocnej ciszy", a następnie przełamali się opłatkiem składając wzajemnie sobie życzenia.

Poprawiony: wtorek, 23 stycznia 2018 18:09
 
Copyright © 2022 OSP GLEBA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla 1.5 themes
Joomla 1.5 themes, business web hosting.

Losowa fotka

Linki

Gmina Kadzidło
Gmina KadzidłoZSOP RP
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RPOSP Kadzidłowww.moja-ostroleka.plTygodnik Ostrołęckistat4u