OSP GLEBA
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------
Start Akcje
Wydarzenia 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 05 stycznia 2013 13:38W dniu 28.12.2012 roku o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Glebie odbyło się spotkanie opłatkowe strażaków z OSP Gleba. W spotkaniu uczestniczyli strażacy z naszej jednostki oraz goście, wójt Dariusz Łukaszewski i przewodniczący Rady Gminy Jacek Płoski. Zdjęcia w galerii.( Kliknij tu, aby przejść do zdjęć


W dniu 28.11.2012 roku odbyło się przekazanie sprzętu strażackiego przez wójta Gminy Kadzidło p. Dariusza Łukaszewskiego, prezesa ZG ZOSP w Kadzidle dh. Michała Kaczyńskiego i komendanta gminnego OSP dh.Zdzisława Parzycha dla jednostki OSP Gleba. Zdjęcia w Galerii. ( Kliknij tu, aby przejść do zdjęć )


Listopad 2012r. - kończy się finalizowanie zakupów dla OSP Gleba. Z pieniędzy pozyskanych od pana Starosty powiatu ostrołęckiego, Marszałka sejmiku wojewódzkiego, dotacji z MSWiA, funduszy gminnych oraz własnego wkładu zakupiono następujący sprzęt: Motopompę PO-5, Motopompę szlamową WT-30X, Agregat prądotwórczy ETMC - 7000 3-fazowy, Radiotelefon Motorola GP 360, 3 pary butów gumowych"Oficer". Oficjalne przekazanie sprzętu nastąpi w dniu 28.11.2012 roku w Urzędzie Gminy w Kadzidle.


Dnia 09.11.2012 roku po 2 tygodniach nasz samochód powrócił z naprawy. 


W dniu 26.10.2012 roku nasz samochód STAR 200 został przekazany do warsztatu naprawczego w celu naprawy lub przekładki innego silnika, ponieważ od dłuższego czasu słychać było w nim jakieś stukanie i widoczne było silne dymienie z rury wydechowej.


Jak wcześniej zapowiadano w Kościele parafialnym w Olszewie-Borkach odprawiała się Msza Św, za zmarłych strażaków z powiatu ostrołęckiego, w której uczestniczyła delegacja z naszej jednistki w składzie 4 osobowym. Wcześniej tego samego dnia zapalono znicze na grobach zmarłych strażaków z OSP Gleba.


W dniu 06.10.2012 roku o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Olszewie-Borkach odbędzie się jak co roku, Msza Św. za zmarłych strażaków z powiatu ostrołęckiego. Chętnych strażaków z OSP Gleba, którzy chcą uczestniczyć we Mszy Św. proszę wcześniej o kontakt do prezesa.


Zgodnie z planem 18.09.2012 roku odbyły się ćwiczenia strażackie jednostek OSP z gminy Kadzidło. W ćwiczeniach brały udział jednostki OSP Kadzidło - 2, OSP Wach, OSP Dylewo i OSP Gleba. Przydzielone zadania poszczególnym jednostkom zostały wykonane. Obok ćwiczących strażaków nie zabrakło obserwatorów i gości, wśród których znalazł się i pan wójt Dariusz Łukaszewski, który wygłosił krótkie ale treściwe przemówienie dziękując strażakom za ofiarną i bezinteresowną służbę oraz niesienie pomocy ludziom w potrzebie. Całość zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku obok zbiornika przeciwpożarowego w Piaseczni. 


Dnia 18.09.2012 roku będą przeprowadzone ćwiczenia strażackie "zgrywające" dla jednostek OSP z Gminy Kadzidło. Ćwiczenia odbędą się w kompleksie leśnym Piasecznia - Gleba. Koncentracja sił i środków nastąpi w Piaseczni na placu przy sklepie, następnie odprawa - przydzielenie zadań poszczególnym jednostkom, wyjazd na ćwiczenia, a po wykonaniu zadań ognisko przy zbiorniku przeciwpożarowym w Piaseczni. Zbiórka przed wyjazdem ok. godz. 13.10. Pełna obsada samochodu bierze udział w ćeiczeniach, pozostali jako obserwatorzy.


W dniu 26.08.2012 roku w strugach deszczu odbyły się zawody pożarnicze w miejscowości Lelis. W klasyfikacji gminnej nasza drużyna zajęła 2-gie miejsce za drużyną z Kadzidła, a przed Dylewem i Wachem. Poziom zawodów był wysoki, o czym świadczą wyniki. W ubiegłym roku zdobyliśmy 128 pkt. i dało nam to 1 miejsce w gminie, a obecnie 120 - pkt. tylko drugie. Gdyby nie punkty karne mielibyśmy 1 miejsce razem z Kadzidłem.


Dnia 26.08.2012 roku w Lelisie odbędą się gminne zawody strażackie. Trwa kompletowanie drużyny, a jak wypadniemy w tym roku to czas pokaże.


W dniu 01.08.2012 r. - o godz. 17.00 w 68 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na czas 1 minuty włączono syreny alarmowe. Nasza jednostka też przyłączyła się do tej akcji.


Dnia 07.07.2012 roku nasza druhna Diana wstąpiła w związek małżeński, Z tej okazji druhowie z naszej jednostki zrobili Jej niespodziankę w postaci bramy weselnej w drodze do ślubu, na której to pani młoda wraz ze swoim przyszłym mężem, (który też jest strażakiem tylko z innej jednostki) musieli się wykazać znajomością z udzielania pierwszej pomocy. Powodzenia na nowej drodze życia...


W dniu 07.06.2012 roku grupa druhów z naszej jednostki czynnie uczestniczyła w uroczystościach Bożego Ciała w Kadzidle, którym przewodniczył ks. biskup Stanisław Stefanek. 


Dnia 23.05.2012 roku do naszej jednostki przybyła inspekcja z PSP Ostrołęka, której zadaniem było sprawdzenie gotowości bojowej w naszej OSP. Na sygnał syreny alarmowej do remizy przybyło 8-miu strażaków. Cała kontrola wypadła na ocenę dobrą.


W dniu 12.05.2012 roku w Kadzidle odbyła się uroczystość z okazji 100 lat istnienia OSP Kadzido połączona z obchodami Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Kadzidle, a następnie przemarsz pododdziału do strażnicy. Uroczysta odprawa, przemówienia zaproszonych gości i wręczenie odznaczeń zasłużonym druhom OSP z terenu całej Gminy Kadzidło. W uroczystości uczestniczyły także delegacje z sąsiednich gmin i jednostek: Myszyniec, Wykrot, Łyse, Lelis, Baranowo, Ostrołęka. Z naszej jednostki odznaczeni zostali druhowie: Dawid Henryk - Złoty medal, Murach Kazimierz, Pokora Zdzisław - Srebrny Medal, Dawid Adam, Pokora Tomasz - Brązowy Medal, Suchecki Mariusz, Tyc Leszek - Wzorowy Strażak, Tabaka Tadeusz - Odznaka Za Wysługę Lat XXXX , Gut Henryk - Odznaka Za Wysługę Lat XXX, Pokora Tomasz - Odznaka Za Wysługę Lat V. Po uroczystej odprawie wszyscy udali się na strażacki poczęstunek.


Dnia 16.04.2012 roku w Ostrowi Mazowieckiej odbył się Wojewódzki Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Drugie miejsce przypadło Karolinie Kuzia uczennicy szkoły podstawowej, która pochodzi z naszej miejscowości - gratulujemy i życzymy powodzenia w Turnieju ogólnopolskim, który odbędzie się  w Wiśle.


W dniu 13.04.2012 r. odbyło się zebranie w sprawie przedłużenia umowy na wynajem budynku OSP pod sklep. Na zebraniu ustalono, że przedłuża się umowę najmu na okres od 01.05.2012 do 30.04 2015 roku i jednocześnie ustalono wysokość czynszu na sumę 800 zł miesięcznie.


Dnia 02.04.2012 roku druchowie z naszej jednostki wzięli udział w czuwaniu podczas Mszy św. odprawionej w kościele parafialnym w Kadzidle, z okazji 7- mej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II, naszego rodaka i Wielkiego Polaka. Uroczystość Mszy św. połączona była z akademią o życiu Papieża, pięknie przygotowaną przez młodzierz szkolną. Dziękujemy niezawodnym strażakom za przybycie.


Dnia 26.03.2012 roku zakupiono ze środków własnych następujący sprzęt i umundurowanie: węże ssawne 2szt., smok ssawny 1szt., kurtki OSP 6szt., koszule kr. 3szt., sznury do koszul 3szt., sznury do mundurów 3szt., dystynkcje do kurtek 5szt.


W dniu 13.02.2012 r. technicy z Agencji Ochrony TARCZA dokonali wymiany syreny zewnętrznej systemu alarmowego w naszym garażu OSP. Stara syrena uległa zniszczeniu podczas wyjazdu do akcji, gdy sylny podmuch wiatru uderzył w nią drzwiami.

Poprawiony: wtorek, 23 stycznia 2018 18:09
 
Copyright © 2022 OSP GLEBA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla 1.5 themes
Joomla 1.5 themes, business web hosting.

Losowa fotka

Linki

Gmina Kadzidło
Gmina KadzidłoZSOP RP
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RPOSP Kadzidłowww.moja-ostroleka.plTygodnik Ostrołęckistat4u