OSP GLEBA
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------
Start Budynek garażowy
Budynek garażowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 października 2006 05:49

 

 

{gallery}OSP/garaz/{/gallery}

 

W pażdzierniku 2009 roku w naszej miejscowości został zbudowany garaż blaszany do samochodu strażackiego. Jest to budynek o konstrukcji stalowej - nieocieplony. Montaż budynku garażowego wykonała firma p. Andrzeja Deptuły z Kadzidła. Całą inwestycję finansował Urząd Gminy w Kadzidle.W grudniu 2009 i styczniu 2010 roku trwały prace wykończeniowe przy ocieplaniu budynku garażowego dla naszego samochodu. Wszystkie prace wykonali druhowie w czynie społecznym, tylko materiały niezbędne do ich wykonania były zakupione przez Urząd Gminy.W marcu 2010 roku w czynie społecznym druhowie wykonali instalację elektryczną.


Także marcu wykonano ocieplenie drzwi i zamontowano narożniki. Następnie wykonano szafki z wieszakami przeznaczone do umundurowania bojowego i koszarowego wraz z górną półką na chełmy i dolną na buty strażackie.W dniu 05.10.2010r. zakończono układanie kostki brukowej na wjeździe przed garażem. Prace trwały 3 dni. Druhowie wykonali pracę w czynie społecznym.W 2011 roku planowane jest wykonanie centralnego ogrzewania w naszym garażu. Jest ono niezbędne dla utrzymania pełnej gotowości bojowej przez cały rok. Obecnie w okresie zimowym samochód stoi bez wody, ponieważ temperatura w garażu spada poniżej zera. Kilka stopni powyżej zera wystarczy, żeby nie spuszczać wody na zimę, a i uruchomienie samochodu będzie o wiele łatwiejsze w temperaturze dodatniej.W dniu 03.05.2011 roku podczas obchodów gminnych uroczystości Dnia Strażaka, które odbyły się w Glebie, dokonano poświęcenia budynku garażowego w OSP Gleba. Poświęcenia dokonał  ks. dziekan Marian Niemyjski - proboszcz parafii Kadzidło i kapelan strażaków

 

W 2019 roku zaplanowano rozbudować budynek garażowy w postaci pomieszczenia, w którym zostaną umieszczone szafki na ubrania bojowe, tak aby każdy strażak miał oddzielną szafkę zamykaną na klucz. W pomieszczeniu tym znajdzie się miejsce także na stół i ławki do siedzenia. Zgłoszenie wniosku o budowę dokonano już w maju, natomiast płytę pod budynek wylano w 19 sierpnia własnymi siłami. W celu wyłonienia wykonawcy konstrukcji stalowej dokonano przetargu ofertowego. Do przetargu przystąpiło 2 oferentów, z których wybrano tego który przedstawił niższą ofertę cenową za wykonanie określonej usługi, która była wcześniej przedstawiona obydwu oferentom. Z wybranym wykonawcą spisano umowę na wykonanie budynku z określonych materiałów w stanie zamkniętym do końca września 2019 r.

Na przełomie września i października wykonano konstrukcję stalową i wyłożenie blachy na budynku przy garażu OSP. Teraz w własnym zakresie musimy wykonać ocieplenie od wewnątrz styropianem i wyłożyć blachą tak jak jest w garażu. Następnie instalacja elektr. i dalsze wyposażenie...

Dnia 30.12.2019 roku zakończyliśmy ocieplanie i wykładanie blachą wewnątrz dobudowanego budynku remizy. Pozostało do wykonania kilka obróbek przy drzwiach i przy oknie, oraz wykonanie instalacji elektrycznej. Na tym etapie kończymy rok 2019.

Dnia 7.01.2020 roku zakupiono materiały do instalacji elektrycznej, a 9 stycznia wykonano instalację w przybudowanej części remizy. Przy wykonaniu instalacji pracowali druhowie: Dawid Henryk, Bartłomiej Kuzia i Zdzisław Pokora. Przy wcześniejszych pracach ociepleniowych udzielali się następujący druhowie: Zdzisław Pokora, Jerzy Gut, Adam Dawid, Kazimierz Murach, Tomasz Pokora, Adam Tabaka. Serdeczne podziękowania dla zaangażowanych druhów.

Dnia 20.02.2020 roku nastąpiło połączenie starego garażu z nowo przybudowanym budynkiem zaplecza poprzez wycięcie otworu przejścia w ścianie oddzielającej obydwa pomieszczenia. Następnego dnia wstawiono nowe szafki na ubrania bojowe w ilości 12 sztuk, które wykonał nasz dh. Marcin Niedźwiecki w/g projektu dh. Zdzisława Pokory. Szafki wykonane są z profili metalowych jako szkielet, a ścianki i półki z paneli drucianych, całość pomalowana na czerwono. Materiał na szafki został zakupiony z funduszy OSP.

 
Poprawiony: środa, 04 marca 2020 19:53
 
Copyright © 2021 OSP GLEBA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla 1.5 themes
Joomla 1.5 themes, business web hosting.

Losowa fotka

Linki

Gmina Kadzidło
Gmina KadzidłoZSOP RP
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RPOSP Kadzidłowww.moja-ostroleka.plTygodnik Ostrołęckistat4u