OSP GLEBA
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------
Start Budynek garażowy
Budynek garażowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 października 2006 05:49

 

 

{gallery}OSP/garaz/{/gallery}

 

W pażdzierniku 2009 roku w naszej miejscowości został zbudowany garaż blaszany do samochodu strażackiego. Jest to budynek o konstrukcji stalowej - nieocieplony. Montaż budynku garażowego wykonała firma p. Andrzeja Deptuły z Kadzidła. Całą inwestycję finansował Urząd Gminy w Kadzidle.W grudniu 2009 i styczniu 2010 roku trwały prace wykończeniowe przy ocieplaniu budynku garażowego dla naszego samochodu. Wszystkie prace wykonali druhowie w czynie społecznym, tylko materiały niezbędne do ich wykonania były zakupione przez Urząd Gminy.W marcu 2010 roku w czynie społecznym druhowie wykonali instalację elektryczną.


Także marcu wykonano ocieplenie drzwi i zamontowano narożniki. Następnie wykonano szafki z wieszakami przeznaczone do umundurowania bojowego i koszarowego wraz z górną półką na chełmy i dolną na buty strażackie.W dniu 05.10.2010r. zakończono układanie kostki brukowej na wjeździe przed garażem. Prace trwały 3 dni. Druhowie wykonali pracę w czynie społecznym.W 2011 roku planowane jest wykonanie centralnego ogrzewania w naszym garażu. Jest ono niezbędne dla utrzymania pełnej gotowości bojowej przez cały rok. Obecnie w okresie zimowym samochód stoi bez wody, ponieważ temperatura w garażu spada poniżej zera. Kilka stopni powyżej zera wystarczy, żeby nie spuszczać wody na zimę, a i uruchomienie samochodu będzie o wiele łatwiejsze w temperaturze dodatniej.W dniu 03.05.2011 roku podczas obchodów gminnych uroczystości Dnia Strażaka, które odbyły się w Glebie, dokonano poświęcenia budynku garażowego w OSP Gleba. Poświęcenia dokonał  ks. dziekan Marian Niemyjski - proboszcz parafii Kadzidło i kapelan strażaków

 

W 2019 roku zaplanowano rozbudować budynek garażowy w postaci pomieszczenia, w którym zostaną umieszczone szafki na ubrania bojowe, tak aby każdy strażak miał oddzielną szafkę zamykaną na klucz. W pomieszczeniu tym znajdzie się miejsce także na stół i ławki do siedzenia. Zgłoszenie wniosku o budowę dokonano już w maju, natomiast płytę pod budynek wylano w 19 sierpnia własnymi siłami. W celu wyłonienia wykonawcy konstrukcji stalowej dokonano przetargu ofertowego. Do przetargu przystąpiło 2 oferentów, z których wybrano tego który przedstawił niższą ofertę cenową za wykonanie określonej usługi, która była wcześniej przedstawiona obydwu oferentom. Z wybranym wykonawcą spisano umowę na wykonanie budynku z określonych materiałów w stanie zamkniętym do końca września 2019 r.

Na przełomie września i października wykonano konstrukcję stalową i wyłożenie blachy na budynku przy garażu OSP. Teraz w własnym zakresie musimy wykonać ocieplenie od wewnątrz styropianem i wyłożyć blachą tak jak jest w garażu. Następnie instalacja elektr. i dalsze wyposażenie...

Dnia 30.12.2019 roku zakończyliśmy ocieplanie i wykładanie blachą wewnątrz dobudowanego budynku remizy. Pozostało do wykonania kilka obróbek przy drzwiach i przy oknie, oraz wykonanie instalacji elektrycznej. Na tym etapie kończymy rok 2019.

Dnia 7.01.2020 roku zakupiono materiały do instalacji elektrycznej, a 9 stycznia wykonano instalację w przybudowanej części remizy. Przy wykonaniu instalacji pracowali druhowie: Dawid Henryk, Bartłomiej Kuzia i Zdzisław Pokora. Przy wcześniejszych pracach ociepleniowych udzielali się następujący druhowie: Zdzisław Pokora, Jerzy Gut, Adam Dawid, Kazimierz Murach, Tomasz Pokora, Adam Tabaka. Serdeczne podziękowania dla zaangażowanych druhów.

Dnia 20.02.2020 roku nastąpiło połączenie starego garażu z nowo przybudowanym budynkiem zaplecza poprzez wycięcie otworu przejścia w ścianie oddzielającej obydwa pomieszczenia. Następnego dnia wstawiono nowe szafki na ubrania bojowe w ilości 12 sztuk, które wykonał nasz dh. Marcin Niedźwiecki w/g projektu dh. Zdzisława Pokory. Szafki wykonane są z profili metalowych jako szkielet, a ścianki i półki z paneli drucianych, całość pomalowana na czerwono. Materiał na szafki został zakupiony z funduszy OSP.

Dnia 05.03.2020 roku do naszej remizy przyjechały pierwsze zakupy w postaci 2 stołów. Czekamy na krzesła i gablotę na puchary. Poczyniono także wstępne rozmowy i uzgodnienia z p. wójtem i p. starostą w sprawie przekazania i ułożenia kostki brukowej przed remizą, będzie ona pochodziła z chodników, które są rozbierane w związku z przebudową drogi powiatowej w naszej miejscowości.

W kwietniu zaraz po świętach dotarły kolejne zamówione zakupy - 18 krzeseł i gablota na puchary, które dotychczas leżały spakowane w kartonowym pudle. Dnia 21 kwietnia rozpoczęły się prace związane z układaniem kostki przed remizą. Przy tej okazji udało się namówić p. wójta aby trochę zagospodarować plac przy remizie służący jako parking. W związku z tym zostanie ułożony chodnik przy remizie do ogrodzenia szkoły, w którym ma być zrobione przejście na plac zabaw dla dzieci. Powstanie także chodnik wzdłuż parkingu od remizy do drogi gminnej, która prowadzi do szkoły i kaplicy. W dalszej perspektywie na placu pomiędzy chodnikiem i ogrodzeniem szkoły mają być posadowione urządzenia siłowni zewnętrznej, na którą jest już złożony wniosek do marszałka jak zapewniają wójt i sołtys. Po zakończeniu wszystkich prac cały plac nabierze innego wyglądu. Pozostanie jeszcze zagospodarowanie parkingu.

Dnia 15.12.2020 roku ukończyliśmy układanie terakoty na podłodze w naszej remizie. Całość inwestycji sfinansowała Gmina Kadzidło. Serdeczne podziękowania od strażaków z naszej jednostki kierujemy do pana Wójta i Komendanta gminnego. Dziękujemy za przychylenie się do naszej prośby i za dobrą współpracę. Wykonanie tej inwestycji kończy w 100 % realizację planu przedsięwzięć przyjętych na zebraniu sprawozdawczym na początku roku.

W związku z planowanym zakupem dla naszej jednostki Agregatu pompowego o dużej wydajności pompowania wody, zamontowanego na przyczepce, przy naszej remizie konieczne jest dobudowanie pomieszczenia, w którym będzie można garażować w/w sprzęt. Zamówienie jest w trakcie realizacji, dlatego już w dniu 21.09.2021r. rozpoczęliśmy prace związane z budową nowego pomieszczenia, dnia 22.09.2021r. została wylana płyta betonowa pod budowę.

W dniu 05.11.2021 roku firma p.Marka Szoka rozpoczęła prace montażowe konstrukcji stalowej do pomieszczenia, które posłuży jako garaż dla przyczepki transportowej z agregatem pompowym. Kolejnym etapem prac będzie montaż blachy na dachu i ścianach od zewnątrz do stanu zamkniętego. Ocieplenie i wykończenie od wewnątrz wykonamy we własnym zakresie. Oprócz miejsca na przyczepkę przybędzie jeszcze sporo miejsca do wykorzystania w innych celach wynikających z potrzeb.

W dniu 23.11.2021 roku  zakończyły się prace przy rozbudowie naszej remizy. Wszystko zostało wykonane zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Firma Marka Szoka wywiązała się z umowy.  W tym dniu dokonano także rozbudowy systemu alarmowego. Pracownik firmy TARCZA zamontował nowe czujniki we wszystkich pomieszczeniach, które skutecznie powinny zabezpieczyć cały obiekt pod względem antywłamaniowym. Dnia 25 listopada po raz pierwszy nasza przyczepka z agregatem pompowym została zaparkowana w nowym garażu. Teraz zostało tylko ocieplenie i wykończenie wewnętrzne Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy wykonaniu tego zadania.

W dniu 08.02.2022 roku zakończono prace związane z ocieplaniem i wykończeniem od wewnątrz części garażowej przy naszej remizie. Prace polegały na wyłożeniu styropianem ścian i sufitu, a następnie wszystko zostało zakryte blachą trapezową. Wszystkie prace były wykonywane przez naszych druhów w czynie społecznym, a materiały dzięki bardzo dobrej współpracy z Panem Wójtem Dariuszem Łukaszewskim, zostały zakupione budżetu gminy w końcówce 2021 roku. Teraz pozostała do wykonania jeszcze instalacja elektryczna i wycięcie otworu , który połączy wewnętrznie obydwa garaże. Serdeczne podziękowania kieruję do tych druhów, którzy czynnie i z dużym zaangażowaniem włączyli się w prace związane z wykonaniem tego zadania. Prezes OSP Gleba.

W dniu 18.02.2022 roku w naszej remizie wykonano przejście wewnętrzne, które połączyło garaż, samochodu bojowego z garażem, w którym znajduje się przyczepka z agregatem pompowym o dużej wydajności. W drugiej części tegoż garażu jest jeszcze wolne pomieszczenie, które posłuży jako magazynek na różny sprzęt. Wszystkie prace wykonali druhowie w czynie społecznym, za co serdecznie dziękuję. Prezes OSP Gleba.

 


Poprawiony: wtorek, 08 listopada 2022 18:52
 
Copyright © 2024 OSP GLEBA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla 1.5 themes
Joomla 1.5 themes, business web hosting.

Losowa fotka

Linki

Gmina Kadzidło
Gmina KadzidłoZSOP RP
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RPOSP Kadzidłowww.moja-ostroleka.plTygodnik Ostrołęckistat4u